Nicosia Press

EVENTS

Πραγματοποιήθηκε η τελετή Βράβευσης Αθλητών Δήμου Λευκωσίας 2018

Στόχος του Δήμου Λευκωσίας είναι να παροτρύνει τους αθλητές να συνεχίσουν με περισσότερη επιμονή την προσπάθεια τους

Σε σεμνή εκδήλωση ο Δήμος Λευκωσίας βράβευσε τα σωματεία και τους αθλητές της πόλης που διακρίθηκαν κατά το 2017 – 2018.

Η τελετή πραγματοποιήθηκε στο Δημαρχείο Λευκωσίας την Παρασκευή 5 Οκτωβρίου 2018.

Μέσα από την επιβράβευση των αθλητών και την αναγνώριση της συνεχούς προσπάθειας τους, στόχος του Δήμου Λευκωσίας είναι να παροτρύνει τους αθλητές να συνεχίσουν με περισσότερη επιμονή την προσπάθεια τους να φθάσουν ακόμη πιο ψηλά και να πετύχουν μεγαλύτερες αθλητικές επιδόσεις.

Στην τελετή παρευρέθηκαν εκπρόσωπος του Υπουργού Παιδείας και Πολιτισμού, του Προέδρου του ΚΟΑ, εκπρόσωποι κομμάτων, αθλητές και αθλητικοί παράγοντες της Λευκωσίας.

Ο Δήμαρχος Λευκωσίας σε σύντομο καλωσόρισμά του ανέφερε ότι μέσα από την εκδήλωση επιβραβεύονται η επίδοση και η διάκριση των αθλητών μα πάνω απ’ όλα η προσπάθεια, οι θυσίες, και η αφοσίωσή τους, ενώ ευχήθηκε η γιορτή αυτή να αποτελέσει το εφαλτήριο για ακόμη μεγαλύτερες αθλητικές επιδόσεις και για τον παραδειγματισμό και την εμπλοκή ακόμη περισσότερων ατόμων στον αθλητισμό.

O Δήμος Λευκωσίας εκφράζει ιδιαίτερες ευχαριστίες στον αθλητικογράφο του ΡΙΚ Αχιλλέα Γεωργιάδη για την παρουσίαση της εκδήλωσης.

Τα σωματεία και oι αθλητές πoυ τιμήθηκαν είναι:

Α. ΕΙΔΙΚΕΣ ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ – ΤΙΜΗΣ ΕΝΕΚΕΝ (με αλφαβητική σειρά)

Παλαίμαχοι αθλητές
Αντώνης Ασιήκαλης
Έλενα Βασιλείου
Κωστάκης Πιερίδης
Λεωνίδας Λεωνίδου
Νίκος Πατίκκης
Ποδοσφαιρικός Όμιλος Παλαιμάχων Λευκωσίας (Τιμητικό Δίπλωμα και Τιμητικό Μετάλλιο Λευκωσίας)

Β. ΟΜΟΣΠΟΝΔIΕΣ – ΑΘΛΗΤIΚΑ ΣΩΜΑΤΕIΑ (με αλφαβητική σειρά)

ΑΠΟΕΛ (ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Κ14)
ΑΠΟΕΛ (ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ)
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΪΜΑΚΛΙΟΥ  (ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ)
ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ  (ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ)
ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ Κ18 (ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ)
ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Κ18 (ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ)
ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ (ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ)
ΟΜΟΝΟΙΑ (ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ)
ΟΜΟΝΟΙΑ (ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ)
ΟΜΟΝΟΙΑ (ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Κ15)
ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΑΪΜΑΚΛΙΟΥ (BADMINTON)
ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

Γ. ΑΘΛΗΤΕΣ/ΑΘΛΗΤΡIΕΣ (με αλφαβητική σειρά)

ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ
Δώρος Θεοδώρου
Ρούλα Θεοδώρου

ΜΠΑΤΜΙΝΤΟΝ
Ηλίας Νικολάου
Γιώργος Νικολάου
Χρίστος Τεμερέας
Αντρέας Πέτρου
Έλενα Χριστοδούλου
Αναστασία Ζιντσίδου
Αντρέας Ιωάννου
Κλεάνθης Γιαννακού
Ιωάννης Γιαννακού

ΕΙΔΙΚΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ
Αναστασία Βουίνοβιτς
Πέτρος Βαραντίνοβ
Γιάννης Αραβίδης
Γιώργος Λευκίδης

ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ
Ιωάννα Πανταζή
Αντρέας Πανταζής
Στυλιανός Παπαμιχαήλ
Κωνσταντίνος Τζιακούρης
Σταύρος Παμπόρης
Mustafa Zorba
Χριστίνα Στυλιανίδη
Αθηνά Κωμοδρόμου
Meril Sonakin
Μαρία Κωνσταντίνου

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
Γκλόρια Φιλασίδη

ΚΑΡΑΤΕ
Αριάνα Θεμιστοκλέους
Ειρήνη Κοντού
Παναγιώτη Μενοίκου
Αλέξανδρος Σόμπακιν
Χρυσόστομος Γεωργίου
Μάριος Κωνσταντίνου
Μάρκος Ζίγκα-Τσαγγαρά
Αντρέας Γαβριήλ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
Σπύρος Γαβριήλ
Αμαλία Τσιτσεκλή
Μάρκος Ιακωβίδη
Τζων Τζόζεφ Νόμπελ
Ιόλη Νικολαΐδου
Τρύφωνας Χατζηχριστοφόρου
Ανδρέας Πάντζιαρος
Μιχάλης Ιορδάνου
Αβραάμ Μαλτέζος
Γεώργιος Πετούσης
Φίλιππος Ιακωβίδης
Θωμάς Τσιοπανής
Τόνια-Μαρία Παπαπέτρου
Σωτηρία Κυριάκου
Ανδρέας Ταλιαδώρος
Ιωάννης Πουρκού
Παναγιώτης Καλαβάς
Αντώνης Νικολάου
Κωνσταντίνος Μιτσίδης

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ
Γιώργος-Λοΐζος Χατζηπαυλής
Ελένη Αντρέου
Σάββας Ζένιου
Δήμητρα Κουκουμά
Κωνσταντίνος Παυλίδης
Κωνσταντίνος Αντωνίου
Γιώργος Βάκχου
Ευστράτιος Ευστρατίου
Πολύβιος Γρηγοριάδης

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Ματ Νταρμπισάιαρ

ΣΑΜΠΟ
Βίκτωρας Γκαρακλίδης
Έλενα Καριπίδου
Κύπρος Ανδρέου
Βασίλης Αποστολακούδης
Αχιλλέας Ξενόπουλος

ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΗ
Γεωργία Κωνσταντινίδου

ΤΖΟΥΝΤΟ
Κύπρος Ανδρέου
Αλέξανδρος Χατζηευσταθίου
Αχιλλέας Ξενόπουλος
Βερόνικα Καλαϊτσίδου
Γιώργος Καλαϊτσίδης

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ
Κωνσταντίνος Παναγή
Άννα Καλλένου
Ιάσωνας Αντωνίου
Γιώργος Αργυρίδης
Διομήδης Δημητριάδης
Αναστασία Κασσιανίδου

ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΑ
Ντίνος Λευκαρίτης
Ανδριάνα Πιερή
Γιάννος Κουγιουμτζιάν

Comments

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ

To Top